Drukuj

Hospicjum w Ostrowcu Św.

Posted in Wydarzenia

Dzieło Akcji Katolickiej – Hospicjum w Ostrowcu Św.

 

W dniu 5 września 2013 r. Prezes Zarządu KIAK Halina Szydełko gościła w Ostrowcu Świętokrzyskim w powstającym Hospicjum im. Jana Pawła II. Podczas wizyty odbyło się spotkanie z prezesem DIAK Andrzejem Darowskim i koordynującym prace remontowe z ramienia POAK w Ostrowcu Świętokrzyskim ks. Pawłem Aniołem. Głównym elementem wizyty było podsumowanie prac remontowych i przystosowanie obiektu do niebawem czekającego otwarcia stacjonarnego Hospicjum dla potrzebujących mieszkańców miasta.

Od podpisania aktu notarialnego 31 marca 2006 roku minęło siedem lat i ze zniszczonego budynku wymagającego gruntownego remontu wyłania sie piękna bryła powstającego Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II. Ogrom przeprowadzonych prac wzbudził podziw odwiedzających, którzy zwiedzanie obiektu rozpoczęli od poświęconej w 2010 kaplicy pw. Matki Bożej Nieustającej pomocy. W budynku już działa nowocześnie wyposażona kuchnia waz ze stołówką na 50 miejsc oraz fizykoterapia wyposażona w nowoczesny sprzęt do rehabilitacji. Na najbliższe miesiące zaplanowane jest otwarcie stacjonarnego hospicjów z dziesięcioma łóżkami.

Najważniejszym zadaniem w obecnym czasie jest montaż windy, jest też ona brakującym elementem niezbędnym do uruchomienia hospicjum.

Dobiegający końca remont i adaptacja budynku po starym szpitalu w Ostrowcu pod nazwą Dom Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II, będzie służył mieszkańcom ziemi świętokrzyskiej. W tym domu nauczanie Papieża Polaka będzie praktykowane codziennie – dla nas i przyszłych pokoleń stanie sie żywym pomnikiem niebawem Św. Jana Pawła Papieża.

                                                                      Brzeska Barbara


Warte uwagi!

Hospicjum im. Jana Pawła II Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej Diecezjia Sandomierska KSM Diecezji Sandomierskiej Nasz Włostów Akcja Katolicka Polska