Drukuj

Święty Jan Paweł II

Super User. Posted in Uncategorised


Św. Jan Paweł II

 

          Dnia 22 października 2018 roku w liturgiczne wspomnienie świętego Jana Pawła II, podczas uroczystej Eucharystii, sprawowanej przez metropolitę warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza, arcybiskupa Józefa Michalika, biskupa Mirosława Milewskiego oraz diecezjalnych asystentów stowarzyszenia, w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, uroczyście proklamowano papieża Polaka patronem Akcji Katolickiej w Polsce.

Warto pamiętać że o Akcję Katolicką upomniał się sam Jana Pawła II, który 12 stycznia 1993 roku, zaapelował do biskupów polskich przybyłych do Watykanu z wizytą Ad limina Apostolorum, o reaktywację AK. Papież mówił wtedy, że „W kościele wybiła dzisiaj godzina laikatu (...). Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która niegdyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba, więc by na nowo ożyła”.
                               

Warte uwagi!

Hospicjum im. Jana Pawła II Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej Diecezjia Sandomierska KSM Diecezji Sandomierskiej Nasz Włostów Akcja Katolicka Polska